atrakcjegdańsk.pl - aktualności, ogłoszenia, firmy

Nabór do młodzieżowej szkoły żużlowej

Spis treści

Wybrzeże Gdańsk ogłosiło rozpoczęcie naboru do swojej młodzieżowej szkoły żużlowej. Klub poszukuje młodych zawodników w wieku od 12 do 14 lat, którzy są zainteresowani rozpoczęciem treningów na motocyklach o pojemności 250cc.

Nabór do młodzieżowej szkoły żużlowej Wybrzeża Gdańsk to doskonała okazja dla młodych ludzi, którzy marzą o karierze w żużlu. Zajęcia prowadzone przez doświadczonych trenerów pozwolą im nie tylko rozwijać umiejętności związane z tym wymagającym sportem, ale również poznać tajniki treningu i odżywiania oraz przygotować się do startów w zawodach.

Wybrzeże Gdańsk, jeden z najlepszych polskich klubów żużlowych, ogłosiło rozpoczęcie naboru do swojej młodzieżowej szkoły żużlowej. Poszukiwani są młodzi zawodnicy w wieku 12-14 lat, gotowi do rozpoczęcia treningów na motocyklach o pojemności 250cc. Każdy z kandydatów, po wstępnej rozmowie z menedżerem Erykiem Jóźwiakiem, zostanie skierowany na badania lekarskie, które potwierdzą jego zdolność do uprawiania sportu.

Przed rozpoczęciem treningów kandydaci muszą uzyskać zgodę obojga rodziców lub opiekunów prawnych. Wśród kandydatów mile widziane jest wcześniejsze doświadczenie z motocyklami, chociaż nie jest to konieczne. Adepci będą szkoleni na klubowym sprzęcie od razu na dużym torze, ale przed tym będą musieli przepracować zimę pod okiem trenera Hulko, odbywając treningi ogólnorozwojowe trzy razy w tygodniu, zarówno w sali judo, jak i na świeżym powietrzu.

Szkolenie odbywa się na trzech poziomach. Adepci, którzy uzyskają licencję 250cc, wkrótce będą mogli rozpocząć treningi w klasie 500cc, które prowadzą do uzyskania licencji w „dorosłym” żużlu (najwcześniej od wieku 15 lat). Natomiast najmłodsi mogą trenować na minitorze w klasie 125-140cc. W sezonie 2023 nowo powstała akademia rozpocznie nabory i szkoleni

Tagi

Dodaj komentarz

Udostępnij
Facebook
Twitter
Pinterest
Reddit
Kategorie aktualności

atrakcjegdańsk.pl

Twój serwis z artykułami.